Haberler

Medyenli İki Kız Hanım Davetçi Okulu’nun üç aylık çalışmasının sona ermesinin ardından programlar, farklı gruplarla gerçekleştirilen kısa süreli çalışmalarla devam ediyor.

Hem mü’min kardeşliğini perçinlemek hem de heyecan tazelemek gayesiyle gerçekleştirilen programlar, Kur’an ve Sünnet çizgisinde mü’mince yaşayabilme standartlarının oluşturulmasına vesile oluyor.

İlk çalışma; Enderun Akademi ve Kastamonu’dan gelen iki grup kardeşimizle gerçekleştirildi. “Kulluk Bilinci” sloganıyla düzenlenen programda zamanın nasıl kullanılacağından Arş’ın gölgesinde gölgelenecek gencin özelliklerine; yakın tarihe bakıştan ashabın açmış olduğu “adamlık” çığırına kadar Ümmetimiz’in öncelikli gündemleri bazen bir seminer bazen de sorulu-cevaplı ders şeklinde mütalaa edildi.

ODTÜ’den misafirimiz olan kardeşlerimizle ise “Donanımlı Mü’min Genç” gayesi üzerine konuşuldu. İki günlük programda İskilipli Atıf Hoca rahmetullahi aleyhi anlayarak dersler çıkarılmaya, yaşama sanatı idrak edilmeye, Ümmet-i Muhammed’in 21. yüzyıldaki gençleri olarak istikamet üzere olmanın standartları özümsenmeye çalışıldı.

OMÜ Gençlik Grubu’yla ise “Mağaradan Arş”a uzanan bir gençlik çığırı için hür olmanın nasıl mümkün olacağı, Rabbimizin razı olduğu kullarına müjdeleri, korunması için gayret edilecek gençlik kıvamı Harise radıyallahu anh üzerinden değerlendirildi.

Korku ve umudun dengede tutulmaya çalışıldığı, Ümmetimizin öncelikli gündemlerinin konuşulduğu ve asırlık planların besmelesi olması ümit ve niyaz edilen programlarda farklı şehirlerden, farklı kültürlerden aynı hedefi, niyeti ve derdi taşıyan kardeşlerimizle yaşanılan birliktelik meleklerin kaydetmesi niyaz edilen birliktelikler oldu, umutlara umut kattı.