Haberler

Yeni Döneme Hadis-i Şerif Okuma Programlarımızın Bir Yenisiyle Devam Ediyoruz…

Takvimler 2016 yılının Nisan ayını gösterirken “15 Günde Şemail-i Şerif Okuyorum” kampanyasıyla hadislerle bezenmiş bu güzel yolculuğun besmelesini çektik.

2020 yılının Haziran ayına ulaştığımızda ise İmam Buhari rahmetullahi aleyhin “El-Edebü’l Müfred” isimli eserini iki aylık bir süre zarfında okuyarak hadis-i şerifleri hayatımıza nakşetme gayesini edindik.

Şimdi de yeniden dirilmek, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellemin o mübarek sözlerinin başucunda nefeslenip daha dik yol alabilmek için Mehmet Yaşar Kandemir Hocaefendi’nin nadide kaleminden çıkan son kitabı “Hanımlar İçin Hadisler” eserini okumaya niyet ettik.

Bilhassa kadınlara dair olan ama aynı zamanda ümmetin her ferdini ilgilendiren 250 hadis-i şerifin derlendiği bu eser oldukça sarih ve latif bir uslüba sahip.

Yeni döneme hadis-i şeriflerin bereketiyle bambaşka bir heyecan ve umutla başlamak niyetiyle bu güzel haberi sizlere vermenin mutluluğunu yaşıyor, hepinizi “25 Günde 250 Hadis-i Şerif Okuyorum” programına davet ediyoruz…

Detaylar:

– Eser, her katılımcının bireysel olarak günlük 10 Hadis-i Şerif okumasıyla 25 günde tamamlanacaktır.

– Günlük hatırlatmalar ve haftalık paylaşımlar kayıt olanlarla TELEGRAM grubu üzerinden yapılacaktır.

– Program sonunda vakıf merkezimizde eserin tahlili için buluşulacaktır. Tarih ve buluşma detayları grup üzerinden bildirilecektir.

– Programımız hanımlara yöneliktir.

Eserin Okuma Başlangıç Tarihi: 1 Ekim 2023 Pazar

Eserin Okuma Bitiş Tarihi: 25 Ekim Çarşamba

PROGRAMIMIZ SONA ERMİŞTİR.