Haberler

Sena Vakfı’nda bu yaz heyecan dorukta, faaliyetler ise had safhada… Ümmeti Muhammed’in dirilmeye ihtiyaç duyduğu ve bu ihtiyacın günbegün daha da fazla arttığı bir zamanda yaşıyoruz. Bu ihtiyaçlara bir nebze olsun çare olmak adına nefesimize nefes katıyoruz her anımızda…

Bu doğrultuda, vakfımıza başvuruda bulunan hanım kardeşlerimizle geçtiğimiz ağustos ayı içerisinde iki kamp düzenledik. Her iki kampa da, ayrı ayrı yetmiş isimle “Bismillah” diyerek başladık ve ana hedefimiz ilmi yoğunluktan ziyade İslami şuurun elde edildiği, İslam davasının o diriltici soluğunun damarlara kadar hissedildiği birer hafta geçirmekti. Katılımcı kardeşlerimizin hayatlarında bir dönüm noktası olmasını dilediğimiz programlarımızda, her bir katılımcının yoluna devam ederken gerçek İslam şuurunu kazanmaları için çabaladık.

Şehir içinden ve şehir dışından olmak üzere kamplarımıza katılan kardeşlerimiz, zaman yönetiminden sahabe kıvamına, davet karakterimizden “Elbette Allahuekber” algısına kadar birçok alanda yeni bakış açısı kazanarak “Yaptığımız işi Allah rızasına uygun nasıl yapabiliriz?” sorusunun cevabını aradılar.

Her iki kampın nihayetinde Nureddin Yıldız Hocamızın katılımlarıyla geçirdikleri haftayı değerlendiren kardeşlerimiz, Hocamızdan da aldıkları tavsiyelerle yeni ufuklara yelken açtılar.

Vakfımıza gelerek birbirini hiç tanımadığı halde kardeşliğin tadına varan ve huzurun hâkim olduğu bir hafta içinde her saati ayrıntısına kadar dolu dolu yaşayan her iki kamp katılımcılarımız, kamplarımız nihayete erdiğinde artık kendileri için yeni bir sorumluluğun da başladığının farkındaydılar.