Haberler

El-Mefatihu’l Esasiyye isimli bu eseri okuma amacımız; yolun başındayken ilim talep etmek, hayra ve güzele koşmak, Rabbimizi bilmek, Peygamberimiz aleyhisselamı tanımak, düşüncemizi şekillendirmek, nefsimizi arındırmak, kültürümüzü artırmak niyetiyle ilme dair temel bilgilere ulaşabilmekti.

İhtiva ettikleri ile bizleri bu emelimize yaklaştıran, Kur’an dilimiz olan Arapça’ya sevdamızı da pekiştiren bu okumalarımız 24 Şubat 2021 tarihinde başlayıp 15 Aralık’ta sona erdi ve toplamda 28 hafta devam etti.

Allah’tan muvaffakiyetler diler, yeni bir çalışmada buluşmayı temenni ederiz…

MÜELLİFİN KALEMİNDEN KİTABA DAİR…

“Her şeyin bir anahtarı vardır. Her anahtarın da dişleri… Kim kilidin dişlerine uygun anahtarı getirirse onu açar, kim de getirmezse açamaz.

Cennetin anahtarı  Lailaheillallah’tır. İmanın anahtarı tefekkür, namazın anahtarı temizlik, haccın anahtarı ihram, sabrın anahtarı oruç, isteğine icabet edilmesinin anahtarı dua, rızkın anahtarı istiğfar ve takva, ilmin anahtarı güzel soru ve dinlemektir.

El-Mefatihu’l Esasiyye li’l Ulúmi’ş Şer’iyye (Şer’i ilimlerin Temel Anahtarları) adlı kaynak eser Şeriat ilimleriyle alakalı özet bir kitaptan oluşmakta ve içerisinde ilme dair anahtar niteliğinde temel bilgiler yer almaktadır.”