Haberler

Rabbimiz’in, Kur’an’ımızda bir çeşme başında gösterdikleri ahlak ve vakur duruş sebebiyle ebedileştirdiği iki genç kızdan yola çıkarak, onları davetçi profilinde yaşatmak gayesiyle oluşturulan “Medyenli İki Kız Hanım Davetçi Okulu” eğitim projesi, 4 Kasım 2013 Pazartesi günü başladı.

Yaratılışının gayesini bilen, İslam’ın kendisi için belirlediği konum ve misyonun farkında, kalemi ve hitabeti güçlü, şuur düzeyi yüksek, bilmekten çok yaşamak ve yaşatmak adına çalışan, hayatı cihad olarak gören davetçiler olmak için, Türkiye’nin farklı şehirlerinden başvuruda bulunan hanımlar arasından seçilen otuz beş kişi, vakfımızda eğitim almaya başladılar.

4 Kasım Pazartesi günü tanışmak ve programın içeriği hakkında bilgilendirme yapmak üzere bir sunum düzenlendi. Bu programda, hedeflerimizle beraber proje boyunca yapılması öngörülen dersler ve eğitim seminerlerini verecek isimler paylaşıldı, proje esnasında faydalanılacak kitaplar dağıtıldı.

Sunumda ana mesaj: “Allah’a davet, peygamberlere verilmiş bir görevdir. Biz de bu emanetin sahipleriyiz. Davetçiliğin temelinde fedakârlık yatar.” mesajıydı.

Üç aylık programda, “Medyenli İki Kız” örneğinden hareketle Allah’a davette hanımların konumunu belirleme ve asrımıza uygun bir yöntemle tüm katılımcıların yapacakları davet çalışmaları için alt yapı oluşturma gayreti sürecektir.

“Medyenli İki Kız Hanım Davetçi Okulu” haftalık altı gün, günlük on üç saati kapsayan bir seminer programı olarak planlanmıştır. Program, 31 Ocak 2014 tarihinde nihayete erecektir.

Eğitim Seminerlerinden Bazılarını Başlıklar:

 1. Hayat Rehberi- Pazar Dersleri
 2. Âsiye Kadın
 3. Zaman Yönetimi
 4. Kavramlar
 5. Dinimize Hizmetin İç Sorunları
 6. Cündullah
 7. Kadın Psikolojisi
 8. Davetçi İçin Temel Fıkıh
 9. Örnek Hanım Davetçiler
 10. Kur’an-ı Kerim Bilgisi
 11. Âdâb-ı Muâşeret
 12. Kadın Sağlığı
 13. Toplum Sosyolojisi
 14. Hitabet Uygulaması
 15. Hadis Bilgisi
 16. Siyer Bilgisi
 17. Mü’min Kimliğimiz
 18. Yoldaki Notlar
 19. Türkçe Bilgisi
 20. Davetçi ve Teknoloji