Haberler

ET-TAKARRUB İLALLAH OKUMALARI BAŞLIYOR

“…Kulum kendisine farz kıldığım şeylerden, bence daha sevimli herhangi bir şeyle bana yakınlık kazanamaz. Kulum bana (farzlara ilaveten işlediği) nafile ibadetlerle durmadan yaklaşır, nihayet ben onu severim. Kulumu sevince de (âdeta) ben onun işiten kulağı, gören gözü, tutan eli ve yürüyen ayağı olurum. Benden her ne isterse onu mutlaka veririm, bana sığınırsa onu korurum.” (Sahih-i Buhari, Rikak 38)

Sena Vakfı’nda vizyon olarak belirlenen esaslardan biri olan daha iyi bir kul, daha kaliteli bir Müslüman olmak için ilmin basamaklarını çıkarak yol almanın ehemmiyetini biliyoruz. Çünkü bu basamaklar ile Rabbimize kulluğun doğal bir sonucu olarak O’na ibadet etmenin ve izzet sahibi olmanın şifrelerine ulaşabilmeyi umuyoruz. İşte bu sebeple haftalık eser okumalarımızda yeni durağımız: “Et-Takarrub İlallah”

               Rabbimize olan yakınlığımızı arttırabilmek duası ile bu yakınlığın yollarını keşfedebilmek için Abdullah Sırâcuddîn Halebî rahmetullahi aleyh tarafından hazırlanmış olan bu eserin okumalarında sizler de bize katılmak ister misiniz? 

Programa Dair Genel Bilgiler:

  1. Çalışma online olarak gerçekleşecektir.
  2. Okumalar, Arapça kaynak eser üzerinden anlatım şeklinde yapılacaktır. Kitabı temin etme zorunluluğu bulunmamaktadır.
  3. Salı günleri 20.00-21.00 saatleri arasında yapılacaktır. 
  4. Çalışmamız hanımlara yöneliktir.
  5. Detayları kayıt olan hanımlara SMS üzerinden ulaştırılacaktır.

Not: Programımızda ücret talep edilmemektedir.

Başlangıç Tarihi: 4 Ocak 2022

(Başvurularımız sona ermiştir.)