Haberler

Ümmeti Muhammed adına attığımız her adımda ve gerçekleştirdiğimiz her çalışmada, bizlere heyecan olması ve bereketi hissedebilmek adına yaptığımız programlara bir yenisini daha ekledik.

Bu sefer Prof. Dr. M. Yaşar Kandemir ve Prof. Dr. İ. Lütfi Çakan’ın da iştiraklarıyla beraber yaptığımız programda Hocalarımızdan hem dualarını hem de nasihatlerini talep ettik.

Programın başlangıcında Nureddin Hocamız, geçmiş senelerde yaptığımız çalışmaların ve önümüzdeki sene için planladığımız projelerin detaylarını hoca efendilerle paylaştılar.

Ardından ‘Biz Kimiz İlkeleri’mizden oluşan video slaydın sunumuyla beraber Hocalarımızla davamız için oluşturmak istediğimiz şahsiyetin içinde gizli olan cevheri paylaştık. Attığımız her adımda ve aldığımız her nefeste yarınların inşası için çabaladığımızı,  taşıdığı kimliğin her ayrıntısında bir özenin ve gayretin olduğunu, yeryüzüne hakimiyetin İslam’la mümkün olacağını, çağın fitnelerinin karşısında aldığımız tavrı, kısacası derdimizi anlattığımız sunumumuzun ardından izinden gittiğimiz kadroların sunumuyla devam ettik.

Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellemden önce ve sonra gelmiş, her daim adımlarını takip ettiğimiz bu insanların ve şahsiyetlerin güneşle yarıştığımız şu dünyada bize güç verdiğini ve bu güce ihtiyacımız olduğunu izlediğimiz videoyla da hocalarımızla paylaşmış olduk.

Aynı zamanda hoca efendilerin de söz alarak bizlere nasihatlerde bulunduğu dakikalarda M. Yaşar Kandemir Hocamız “Bizi duygulandırıcı ve heyecanlandırıcı bir çalışmanın ortasındayız. İlim yolunda ilerlemeyi karar almış insanlarla bir arada bulunmak son derece bahtiyar edici.” diyerek konuşmalarına başladılar. Devamında da duygularını bizlerle paylaşan ve nasihatlerde bulunan M. Yaşar Kandemir Hocamız dualarıyla ve nasihatleriyle bizlere duygusal anlar yaşattılar.

İ. Lütfi Çakan Hocamız da “Burada sunumu izlerken ortaya konmuş olan ufku Ümmet kelimesiyle ifade etmiş olmanızdan son derece memnun olduğumu, ufkunuza hayran kaldığımı, o ufku kaybetmemek gerektiğini vurgulamak istiyorum.” diyerek bizlere desteklerini ve dualarını sundular.

Duygularımızın ve hissiyatımızın artarak devam ettiği bu saatlerde her birimizin heyecanı ziyadeleşirken açılışımızın da hayırlara vesile olmasını Rabbimizden dileyerek programımızı nihayete erdirdik.