Haberler

Medyenli İki Kız’ın edep ve ahlakınını fikir dünyamızın temellerini oluşturmak için büyük bir araç olarak gördüğümüz Davetçi Okulu projemize devam ediyoruz.

Geçtiğimiz ay programlarını tamamlayan 12. Davetçi Okulu grubumuz yoğun bir program dönemini geride bıraktılar. 6 hafta süren programda genç hanım kardeşlerimiz Kur’anımız ve Sünnetimizin inceliklerini rehber kabul ederek davet esaslarını anlamak ve hayatlarına geçirebilmek için bir dizi seminer programına katıldılar.

Haftalık ortalama 45 ders saatinde 35’ten fazla farklı konuda eğitim gören katılımcılarımız ara dönem sınavları, haftalık kitap ve makale okumaları ile zenginleştirilmiş bir programa tabi tutuldular.

“Bir İz Bırak!” sloganı ile bir kapanış programı gerçekleştiren kardeşlerimiz hazırladıkları bu gece ile zihinlerde tatlı bir hatıra bırakarak çıkacakları yeni yolculuğun ilk adımları için dualaştılar.

Şimdi Sena Vakfı olarak bizler ise yeni bir Davetçi Okulu programı için hazırlıklara başlıyoruz. Sizler de bu yeni dönem için kayıt olmak isterseniz aşağıdaki şartları kontrol ederek başvuru formunu doldurabilirsiniz.

KATILIM ŞARTLARI

Katılımcıların;

– 18-25 yaş aralığında bulunması,

– Veli izinlerinin olması,

– Tam zamanlı olarak programa katılabilir olması,

– Programa engel teşkil edecek kronik rahatsızlıklarının bulunmaması,

– Başlangıç düzeyinde ilmihâl bilgisinin bulunması,

– Sözlü, nişanlı ve evli olmaması

şartlarına uygun olması talep edilmektedir.

Notlar:

1. İmam hatip mezunu, hafız ve Arapça bilgisi bulunanlara öncelik verilecektir.

2. Programımızda ücret talep edilmemektedir.

3. Başvuru formları incelendikten sonra katılımcılara mail üzerinden mülakat tarihleri ve detayları bildirilecektir.

4. Mülakatlar, online olarak gerçekleştirilecektir.

5. Mülakattan sonra katılımcılara olumlu ya da olumsuz dönüş yapılarak bilgi verilecektir.

6. Programımız pandemi süreci şartlarına göre 4 hafta olarak planlanmaktadır. Mülakatı olumlu geçen katılımcılarımız ile program detayları ve işleyişi paylaşılacaktır.

7. 25 yaşından büyük katılımcılar programa dâhil edilmeyecektir. Bu nedenle başvuru formu doldurmamaları önemle rica olunur.

PROGRAM TARİHİ: 6 HAZİRAN-1 TEMMUZ 2022

BAŞVURULAR SONA ERMİŞTİR