Haberler

Zor zamanlar; Adem aleyhisselamdan bugüne, bugünden de kıyamate kadar Allah’a iman etmiş herkesin imtihan noktası ve vereceği mücadelenin adıdır. Bu mücadeleyi bir tarih ile sınırlandırmak, o sınırlar içinden dünyayı okumak ancak basiretsizlik olacaktır.

Sena Vakfı olarak bizler, bu zamanın ve her zamanın geçerliliğini kaybetmeyen hak-batıl mücadelesini anlayabilmek, önümüze çıkabilecek engelleri iyi okuyabilmek adına geçtiğimiz Ramazan ayında “Zor Zamanda Ramazan” kampını gerçekleştirdik.

Hem senelerdir devam eden ancak iki senedir mecburi olarak ara verdiğimiz kamplarımıza bir vuslat hem de Rabbimizden bereketini umduğumuz bir Ramazan ayının daha ihyası için programımızı oluşturduk.

Toplamda 20 gün süren, aynı zamanda yüz yüze ve online olarak gerçekleşen kampımıza katılan hanımlar ile farklı gündemlerin konuşulduğu, seminer serileri ile zenginleşen bir programda beraberdik.

Günlük seminer programlarının dışında toplu mütalaa ve bireysel günlük saatleri, mukabele okumaları, ezber/dua saatleri ve Arapça sunumlar ile zenginleşen programımızda iftar ve sahur programları ile de kardeşliğimiz için yeni tohumlar atmış olduk.

İki günde bir yenilenen gündem konuları oluşan atmosferin canlı kalması için güzel bir vesile oldu.

Rabbimizden, güzel günlerde, bereketli ve rızasına layık her çalışma için hayırlı adımlar atabilmeyi niyaz ederiz.